عایق های الاستومری

عایق الاستومری

عایق الاستومری یکی از انواع عایق های حرارتی و برودتی است، که برخلاف عایق های سنتی، عایقی صنعتی حساب می شود. یعنی مواد اولیه برای تولید این عایق ها مواد طبیعی نیست. این یکی از محسنات عایق های الاستومری است. قبل از ورود این عایق به بازار عایق های حرارتی، برای عایق کاری از عایق های سنتی مانند پشم سنگ و پشم شیشه و ... استفاده می شد. این عایق ها دارای نواقص بسیار زیادی بودند. که در ادامه در مورد برخی از این نقص ها صحبت خواهیم کرد.
عایق های الاستومری توانست بسیاری از این نواقص را پوشش دهد. کارآیی و عمر بالای این عایق ها باعث شد که تحول عظیمی در صنعت عایق های حرراتی و برودتی ایجاد گردد. و به زودی مهندسان و مدیران پروژه ها به استفاده از این عایق ها روی آوردند. و روز به روز بر میزان تقاضای این عایق ها افزوده شد.

تعدد برندهای عایق الاستومری در جهان

بهترین عایق الاستومری در ایران

همانطور که گفته شد جایگاه ثابتی که عایق های الاستومری پیدا کردند باعث شد تا میزان تولید کننده ها نیز هر روز بیشتر شود تا آنجایی که امروزه تعداد متنوعی از برندها در بازارهای داخلی و جهانی موجود می باشد. اولین تولید کننده عایق های الاستومری شرکت k-flex ایتالیا بود که امروزه نیز می توان به جرئت گفت که مرغوبترین و استانداردترین عایق الاستومری دنیا را تولید می کند. کشور های آلمان و ایتالیا به عنوان نخستین کشورهایی که اقدام به تولید و عرضه عایقهای الاستومری کرده اند شناخته می شوند. اما امروزه کشور ترکیه نیز در این صنعت نقش بسیار مهمی را ایفا می کند و همسایگی با کشورمان باعث شده که تعداد برندهای ترکیه ای نیز در داخل کشور ما زیاد باشد.
از برندهای ترک و مرغوب در بازار داخلی می توان به دو برند oneflex و pa-flex اشاره کرد که جزء مرغوبترین عایق های الاستومری هستند. از آنجایی که این عایق ها دارای تاییدیه وزارت مسکن و راه و شهرسازی هستند کاملاً مورد تایید برای استفاده در پروژه های داخلی کشورمان است. "بهترین عایق الاستومری در ایران" عنوان مقاله ای است که شما می توانید با مطالعه آن اطلاعاتی هر چند کلی در رابطه با تنوع برندها در داخل کشورمان بدست آورید.

انواع عایق الاستومری

عایق های الاستومری از نظر شکل تولید بیشتر در دو نوع رولی و لوله ای تولید می گردد. هر دو نوع دارای ضخامت ها و سایز ها و روکش های آلومییومی متفاوتی است که با توجه به شرایط کاملاً کاربردی بوده و پاسخگوی نیاز های مشتریان است. عایق الاستومری رولی در ضخامت 6 میلیمتر تا 50 میلیمتر تولید می گردد. و عایق الاستومری لوله ای در ضخامت های 9 میلیمتر تا 32 میلیمتر تولید می گردد. از روکش های آلومینیومی برای این عایق ها استفاده می گردد که این روکش ها در 5 نوع زیر است:
  • روکش آلومینیومی 130 میکرون
  • روکش آلومینیومی 130 میکرون مسلح
  • روکش آلومینیومی 230 میکرون
  • روکش آلومینیومی 230 میکرون مسلح
  • روکش آلومینیومی 400 میکرون
هر کدام از این روکش ها در شرایط متفاوتی استفاده می گردد و بستگی به عوامل مختلفی دارد. شما می توانید برای داشتن اطلاعاتی جامع تر به مقاله "محاسبه ضخامت عایق الاستومری" مراجعه کنید.
عایق های لوله ای همان طور که از نام آن پیداست، مخصوص خطوط لوله ای می باشد. سایزهای تولیدی برای این عایق ها کاملاً مطابق با انواع لوله ها (لوله های مسی، فولادی و پنج لایه) می باشد. عایق های رولی نیز مختص عایق کاری های وسیع تولید می گردد. مانند خطوط لوله ای سایز بالاتر از 4 اینچ، خطوط انتقال ها مانند کانال های اسپیرال و کانال های چهارگوش، مخازن و ... .
اما در دسته بندی عایق های الاستومری فقط شکل ظاهری ملاک دسته بندی نیست، این عایق ها از نظر مواد اولیه تولیدی نیز به دو نوع کلی epdm و nbr طبقه بندی می گردند. تفاوت ها و شباهت هایی بین این دو نوع از عایق وجود دارد که اگر به صورت کلی بخواهیم بیان کنیم، دامنه کاربردی متفاوتی دارند یعنی عایق های الاستومری  epdm برای مصارف خاصی تولید می گردد مانند برخی از پروژه های نفتی و شیمیایی خاص. از این رو عایق الاستومری epdm مصرف کمتری نسبت به عایق الاستومری nbr  دارد. "عایق الاستومری epdm و nbr" عنوان مقاله ای است که می تواند تمامی سوالات شما در این زمینه را پاسخ بدهد.
 
 
 

معامله ای مطمئن با اعضای ویژه و دارای نشان! اطلاعات بیشتر

اطلاعات تماس بازرگانی نیک آراد

آدرس : دفتر مرکزی: ایران-تهران-تهران-منطقه 6-خیابان وزرا - پلاک 108 - ساختمان ولیعصر یک - طبقه ششم - واحد 166

موبایل : 09128346358

تلفن : 021-41464000

فکس : 021-41464444

وب سایت : www.nikarad.coشبکه های اجتماعی

ارتباط با ما

موبایل : 09128346358

تلفن : 021-41464000

فکس : 021-41464444

تلفکس : -

وب سایت : www.nikarad.co